Girl in a jacket

درد قفسه سینه هنگام خواب

درد قفسه سینه هنگام خواب

درد قفسه سینه هنگام خواب

side-sleeping-ghalb-negar.jpg

احساس درد قفسه سینه می تواند یکی از عوامل نگران کننده برای افراد باشد. چرا که درد قفسه سینه ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. درد قفسه سینه ممکن است نشانه ناراحتی و بیماری قلبی بوده و خطرات جدی را برای بیمار به دنبال داشته باشد. گاهی برخی افراد دچار احساس درد قفسه سینه هنگام خواب می شوند. درد قفسه سینه هنگام خواب نیز می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مطلب قصد داریم به ارائه توضیحاتی در خصوص درد قفسه سینه هنگام خواب بپردازیم.

دلایل مختلف درد قفسه سینه هنگام خواب

احساس درد قفسه سینه هنگام خواب، ممکن است به دلیل مشکلات قفسه سینه یا دیگر اعضای بدن بیمار باشد. این درد ممکن است در هنگام خواب شدیدتر احساس شود. احساس درد در قفسه سینه در هنگام خواب می تواند علل متفاوتی داشته باشد. علت درد بستگی به منشأ درد در بدن بیمار دارد. بنابراین یافتن منشأ درد قفسه سینه هنگام خواب از اهمیت بالایی برخوردار است.

نوع احساس درد در قفسه سینه هنگام خواب نیز می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال گاهی ممکن است درد قفسه سینه هنگام خواب به شکل احساس سوزش در قفسه سینه باشد و گاهی نیز ممکن است به شکل احساس تیر کشیدن یا احساس درد در یک نقطه خاص از قفسه سینه اتفاق افتد.

احساس درد در قفسه سینه هنگام خواب غالباً به یکی از دلایل زیر رخ می دهد:

«متخصص قلب مشهددکتر قلب مشهد»

 


  • صدمه دیدن قفسه سینه

  گاهی ممکن است ضربه ای موجب وارد شدن آسیب به عضلات قفسه سینه و استخوان های آن شده باشد. در چنین شرایطی هر گونه حرکتی در اندام های فوقانی فرد می تواند موجب احساس درد شدید در قفسه سینه فرد شود. گاهی ممکن است فردی از ضربه ای که موجب آسیب به قفسه سینه وی شده است، مطمئن نباشد. در چنین شرایطی از آنجا که حرکات فرد در بیداری با هوشیاری انجام می شود، مکن است به صورت ناخودآگاه از بروز درد در قفسه سینه وی جلوگیری کند.

  اما هنگام خواب به دلیل اینکه فرد دائماً و به صورت ناخودآگاه وضعیت خود را تغییر می دهد ممکن است احساس درد قفسه سینه هنگام خواب تشدید شود. به ویژه اگر فرد هنگام خواب بر روی قفسه سینه بخوابد، احساس درد بیشتری خواهد داشت. بنابراین یکی از دلایلی که می تواند موجب احساس درد قفسه سینه هنگام خواب شود، وارد شدن آسیب یا ضربه به عضلات قفسه سینه است.

  • ملتهب شدن پرده جنب

  گاهی ممکن است فرد در هنگام خواب در یکی از دو سمت راست یا چپ قفسه سینه خود احساس درد کند. غالباً درد قفسه سینه هنگام خواب اگر در یکی از سمت های قفسه سینه باشد، به دلیل التهاب پرده پلور یا پرده جنب اتفاق می افتد.

  پلوریت که به آن پلورزی نیز گفته می شود، پدیده ای است که از آن تحت عنوان التهاب پرده پلور یاد می شود. پلوریت موجب جمع شدن مایع در اطراف ریه فرد می شود.  در چنین شرایطی اگر فرد به صورت افقی و به پشت بخوابد، التهاب پرده پلور، به سایر قسمت های اطراف ریه نیز گشترش خواهد یافت. لذا خوابیدن به این شکل می تواند موجب احساس درد قفسه سینه هنگام خواب گردد. همچنین اگر فرد به سمتی که مایع در اطراف ریه جمع شده است، خوابیده باشد نیز درد وی در همان سمت قفسه سینه تشدید خواهد شد.


همچنین مطالعه کنید : علائم سکته قلبی خاموش چیست ؟


  • درد قفسه سینه هنگام خواب به دلیل اسید معده

  هنگامی که اسیده معده فرد به داخل مری بازمی گردد، اصطلاحاً گفته می شود که فرد دچار رفلاکس اسید معده شده است. به این پدیده رفلاکس اسید معده به داخل مری هم گفته می شود. غالباً فردی که دچار رفلاکس اسید معده می گردد، در ناحیه قفسه سینه خود دچار احساس سوزش می شود.

  از آنجا که میزان تولید اسید معده در هنگام خواب بسیار بیشتر از زمان بیداری است، اگر فردی دچار رفلاکس معده شده باشد، این عارضه در هنگام خواب تشدید خواهد شد. لذا رفلاکس اسید معده به مری می تواند موجب احساس درد قفسه سینه هنگام خواب شود. نوع و شکل درد قفسه سینه که ناشی از رفلاکس اسید معده باشد، به شکل سوزش خواهد بود. این گونه احساس درد قفسه سینه هنگام خواب به راحتی قابل درمان است. با تغییر زاویه سر هنگام خواب یا مصرف قرص های مناسب برای از بین بردن اسید معده می توان به راحتی این درد را کنترل کرد.

  • تنگی یا گرفتگی شریان های قلبی

  گاهی ممکن است درد قفسه سینه هنگام خواب به دلیل گرفتگی یا تنگی شریان های قلب باشد که وظیفه خون رسانی به ماهیچه های قلب را بر عهده دارند. به این بیماری آنژین پکتوریس نیز گفته می شود. وجود این بیماری می تواند حتی در زمان خواب و استراحت نیز موجب احساس درد شدید در قفسه سینه و قلب بیمار گردد.

  درد قفسه سینه در هنگام خواب و استراحت جز در موارد معدودی که به تنگی یا گرفتگی شریان های قلب مرتبط باشد، از موارد اورژانسی محسوب نمی شود. اما بیمار قطعاً باید در اسرع وقت جهت معاینه به پزشک متخصص مراجعه نماید.
کلینیک قلب نگار، حافظ سلامتی شما

کلینیک قلب نگار با داشتن تیم کاملی از متخصصان و فلوشیپ های فوق تخصصی قلب و همچنین تجهیزات پیشرفته قلبی یکی از بهترین مراکز قلب در شهر مشهد است تا همه کسانی که نگران سلامت قلب خود و خانواده خود هستند بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن و با دسترسی آسان از خدمات آن استفاده کنند.

کلینیک قلب نگار مجهز به بخش های متفاوتی از جمله کلینیک تست ورزش، هولتر نوارقلب و هولتر فشارخون، اکوکاردیوگرافی استرس اکو اکوی سه بعدی، اسکن هسته ای قلب، بخش بازتوانی قلب، کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق، مشاوره های فوق تخصصی غدد، ریه، گوارش و تغذیه و روانشناسی می باشد.

ما در کلینیک قلب نگار ضامن سلامتی شما هستیم. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
دکتر احسان جمشیدیان پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

دکتر احسان جمشیدیان


مشاهده رزومه

بهترین دکتر قلب مشهد، دکتر قلب مشهد، دکتر افسانه محمدی دکتر قلب مشهد

متخصص قلب و عروق / فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی

دکتر افسانه محمدی


مشاهده رزومه

دکتر اسماعیل زاده صبور پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر اسماعیل زاده صبور


مشاهده رزومه

دکتر میلاد همتی، بهترین متخصص قلب در مشهد، متخصص قلب در مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر میلاد همتی

متخصص قلب در مشهد


مشاهده رزومهپاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *
در جریان قلب خود باش

ما پزشکیم, ما متخصصیم
آدرس : ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد 47 و 49شماره تماس: 31688-051‌کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کلینیک قلب نگار می‌باشد