Girl in a jacket

اکو تخصصی قلب چیست؟

اکو تخصصی قلب چیست؟

اکو تخصصی قلب چیست؟

What-is-a-specialized-echo-of-the-heart-2.jpg

اکو تخصصی قلب یکی از جدیدترین راه های تشخیص بیماری های قلبی است. اکو تخصصی قلب به وسیله امواج اولتراسوند یا فراصوت انجام می شود.

پیشرفت روزافزون فن آوری، موجب تکامل سیستم های تصویربرداری در سال های اخیر شده است. این امر در تشخیص و درمان بیماری ها نیز جایگاه ویژه ای یافته است. یکی از پیشرفته ترین روش های تصویربرداری که پیشرفت تکنولوژی به همراه آورده است، استفاده از امواج اولتراسوند است. اکو تخصصی قلب، تصویربرداری از قلب با استفاده از امواج اولتراسوند است.

اکو تخصصی قلب، شکلی از تشعشع غیریونیزه کننده است. لذا بر اساس دانش فعلی، در توان های پایین، ایمن در نظر گرفته می شود. اکو تخصصی قلب، نسبت به روش های تصویربرداری با قابلیت های مشابه دارای هزینه کمتر است.

اکو تخصصی قلب، تصاویر را به صورت زمان حقیقی ایجاد می کند. برای فرکانس هایی که امروز استفاده می شود، دارای قدرت تفکیک در حدود کسر میلیمتر است. با افزایش فرکانس قدرت بهتر می شود. اکو تخصصی قلب با بکارگیری اصل داپلر، می تواند اطلاعات سرعت جریان خون را فراهم کند. اکو تخصصی قلب، قابلیت حمل دارد و بنابراین به راحتی می تواند به کنار بیمار انتقال داده شود.


همچنین مطالعه کنید : اکو قلب بهتر است یا تست ورزش؟


تصاویر اکو تخصصی قلب از چهار نمای استاندارد تهیه می شوند: چهار حفره ای رأسی، دو حفره ای رأسی، محور بلند پاراسترنال یا سه حفره ای رأسی و محور کوتاه پاراسترنال. نمای محور بلند از رأس بطن چپ تا دریچه آئورت امتداد دارد. نمای محور کوتاه بر نمای محور بلند عمود است. نمای چهار حفره ای رأسی بر هر دو نمای محور بلند و محور کوتاه عمود است. در این نما دهلیز راست و چپ قابل مشاهده هستند. اگر صفحه نمای چهار حفره ای رأسی را 60 درجه در جهت عقربه های ساعت بچرخانیم، نمای دو حفره ای رأسی بدست می آید که در آن دهلیز و بطن چپ قابل مشاهده هستند.

اکو تخصصی قلب، معمولاً اولین مودالیتی تصویربرداری برای ارزیابی اختلالات ساختاری و عملکردی قلب و عروق بزرگ است. تصاویر فلوی رنگی و داپلر قادر به ارزیابی همودینامیک و جریان خون هستند. اکو تخصصی قلب با ارزیابی قابل اعتماد همودینامیک باعث کاهش قابل توجه نیاز به ارزیابی های تهاجمی شده است.

یک بررسی اکوکاردیوگرافیک با اکوی دو بعدی همزمان شروع می شود که تصاویر با وضوح بالا از ساختارهای قلب و حرکات آن را به ما نشان می دهد. با اکوی دو بعدی، اندازه های کمی و کیفی از نواحی و حجم های قلب بدست می آید. اکوی دوبعدی چهارچوبی برای بررسی داپلر است.

«متخصص قلب مشهددکتر قلب مشهد»

 

تصویربرداری داپلر بافتی حرکات بافت یا دیگر ساختارهای قلب که معمولاً سرعت کمتری نسبت به جریان خون دارند را ثبت می کند. پیشرفت های اخیر در اکوکاردیوگرافی بطن راست همانند تصاویر داپلر بافتی، تصویرهای کشتی و تصاویر سه بعدی روش هایی هستند که در کنار تصویربرداری دو بعدی می تواند اطلاعات بیشتری در اختیار پزشک قرار دهد.
دکتر احسان جمشیدیان پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر احسان جمشیدیان


مشاهده رزومه

بهترین دکتر قلب مشهد، دکتر قلب مشهد، دکتر افسانه محمدی دکتر قلب مشهد

متخصص قلب و عروق / فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی

دکتر افسانه محمدی


مشاهده رزومه

دکتر اسماعیل زاده صبور پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر اسماعیل زاده صبور


مشاهده رزومه

دکتر میلاد همتی، بهترین متخصص قلب در مشهد، متخصص قلب در مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر میلاد همتی

متخصص قلب در مشهد


مشاهده رزومهپاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *
در جریان قلب خود باش

ما پزشکیم, ما متخصصیم
آدرس : ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد 47 و 49شماره تماس: 31688-051‌کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کلینیک قلب نگار می‌باشد