Girl in a jacket

درمانگاه مشاوره فوق تخصصی عروق در مشهد


بیماری‌های قلبی عروقی یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ‌ومیر افراد زیادی در سراسر جهان هستند. بیماری‌ها و مشکلاتی که می‌توان از بسیاری از آنها پیشگیری کرد یا بسیاری دیگر را درمان کرد.

بسیاری از بیماری‌های قلبی عروقی به دلیل گرفتگی رگ‌ها و به اصطلاح تصلب شرایین ایجاد می‌شود. رسوب ماده چرب که موسوم به پلاک است، در دیواره داخلی شریان‌ها در نهایت باعث محدود شدن جریان خون شده و با ادامه این فرایند، فرد دچار حمله قلبی یا سمته مغزی می‌شود. افراد زیادی در سراسر دنیا جهت گرفتن مشاوره‌های تخصصی و فوق تخصصی در مورد قلب و عروق به مشاوران و متخصصان مراجعه می‌کنند و بی‌جهت نیست اگر بگوییم که بسیاری از آنها به واسطه همین مشاوره‌ها جانشان را حفظ کرده‌اند.

در اینجا به بخشی از موضوعات مهمی که افراد باید در مورد آنها مشاوره‌های فوق تخصصی عروق دریافت کنند اشاره می‌کنیم.

دکتر متخصص واریس در مشهد


سکته قلبی

یکی از موضوعاتی که بسیاری از مردم جهان، خصوصا مردم ایران با آن مواجه هستند، مسئله سکته است. سکته یا حمله قلبی زمانی روی می‌دهد که یک لخته خونی، مسیر شریان‌هایی که به قلب منتهی می‌شوند را مسدود می‌کند.

بسیاری از مردم از سکته جان سالم بدر می‌برند و بسیاری دیگر هم جان خود را از دست می‌دهند. با این حال، همان افرادی که زنده می‌مانند، مجبور هستند با قلبی که آسیب دیده به زندگی خود ادامه دهند. بسیاری از مردم جامعه بدون توجه به شرایط جسمی، تغذیه، فشار خون، و بیماری‌های زمینه‌ای یا قلبی عروقی، به زندگی غیراستاندارد خود ادامه می‌دهند. این شرایط دیری نمی‌پاید که به سکته منجر خواهد شد.

این در حالی است که با روش‌های مختلفی می‌توان احتمال وقوع سکته را کاهش داد و افراد می‌توانند با مراجعه به مشاوران فوق تخصصی قلب و عروق، شیوه زندگی خود را تغییر دهند و مرگ بر اثر سکته را از خود دور کنند.

همچنین مطالعه کنید: علائم سکته قلبی خاموش


سکته مغزی

سکته مغزی، یکی دیگر از مسائلی است که ممکن است بر اثر مسدود شدن رگ‌های تغذیه‌کننده مغز برای فرد ایجاد شود. یکی از دلایل این اتفاق نیز پارگی یکی از رگ‌های مغز به دلیل فشار خون بالا است. با مسدود شدن یکی از رگ‌ها یا پارگی آنها، جریان خون به بخشی از مغز نمی‌رسد و همین مسئله باعث سکته مغزی خواهد شد. سکته مغزی اگر فرد را نکشد، آسیب شدیدی به او می‌زند. این مسئله نیز می‌تواند با مشاوره‌های فوق تخصصی برطرف یا از وقوع آن پیشگیری شود.

همچنین مطالعه کنید: راه های جلوگیری از سکته قلبی فوری


نارسائی قلبی

مسئله دیگری که در میان افراد دارای مشکلات قلبی عروقی شایع است، نارسایی قلبی است. نارسایی قلبی یا نارسایی احتقانی قلبی به وضعیتی گفته می‌شود که قلب به خاطر ضعیف شدن عضله‌هایش نمی‌تواند به خوبی خون را پمپاژ کند و به این ترتیب، بخشی از خون دوباره به سمت ریه بازمی‌گردد. همانطور که می‌دانید این موضوع نیز مانند دو مسئله دیگر با مشاوره قابل پیشگیری و یا قابل درمان است. اما مشروط بر آنکه مشاوره به موقع صورت بگیرد.


فشار خون

موضوع دیگری که بسیاری از مردم کشور ما نیز درگیر آن هستند، مسئله فشار خون است. عده‌ای از مردم از فشار خون بالای خود آگاه نیستند، اما بسیاری دیگر نیز از این موضوع آگاهی دارند اما هیچ‌گاه برای رفع مشکل و جلوگیری از مشکلات خطرناک قلبی عروقی سراغ مشاور نمی‌روند و این موضوع را جدی نمی‌گیرند.

فشار خون تا اندازه‌ای می‌تواند خطرناک باشد که نام قاتل خاموش بر آن نهاده‌اند. فشار خون بالا گرچه به خودی خود یک بیماری نیست اما می‌تواند خطرات و بیماری‌هایی را برای افراد ایجاد کند. فشار خون بالا می‌تواند آسیب‌هایی را به قلب، عروق خونی، کلیه‌ها و مغز برساند.

همچنین مطالعه کنید: لیست بهترین متخصصان قلب و عروق در مشهد

این مشکل، جان خیلی از انسان‌ها را به آرامی گرفته، بدون آنکه کسی متوجه دلیل مرگ این افراد شود. متاسفانه از هر چهار نفر، یک نفر از فشار خون بالا رنج می‌برد. این یعنی 25 درصد مردم جامعه درگیر یک مشکل خطرآفرین هستند. هرچه سن افراد بالاتر می‌رود، احتمال بروز فشار خون نیز بیشتر می‌شود.

ادامه زندگی به همان سبک پیشین، در نهایت می‌تواند به بیماری‌های جدی قلبی عروقی و یا حتی به مرگ ناشی از سکته منتهی شود. از آنجایی که برخی از افراد دارای فشار خون بالا، هیچ علامتی را تجربه نمی‌کنند، تنها چیزی که می‌تواند باعث آگاهی آنها از فشار خون بالا شود، رفتن به کلینیک و انجام چکاپ است. با این حال، پس از انجام چکاپ و آگاهی از این مسئله، بیمار نیاز دارد تا یک مشاور فوق تخصصی قلب و عروق، او را در مورد خطرات این بیماری راهنمایی کند و توصیه‌هایی را برای جلوگیری از خطرات احتمالی، ارائه دهد.


کلینیک قلب نگار، حافظ سلامتی شما

کلینیک قلب نگار با داشتن تیم کاملی از متخصصان و فلوشیپ های فوق تخصصی قلب و همچنین تجهیزات پیشرفته قلبی یکی از بهترین مراکز قلب در شهر مشهد است تا برای همه کسانی که نگران سلامت قلب خود و خانواده خود هستند بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن و با دسترسی آسان از خدمات آن استفاده کنند.

کلینیک قلب نگار مجهز به بخش های متفاوتی از جمله کلینیک تست ورزش ،هولتر نوارقلب و هولترفشارخون ، اکوکاردیوگرافی استرس اکو اکوی سه بعدی ، اسکن هسته ای قلب ، بخش بازتوانی قلب ، کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق ، مشاوره های فوق تخصصی غدد ، ریه ، گوارش و تغذیه و روانشناسی میباشد.

ما در کلینیک قلب نگار ضامن سلامتی شما هستیم برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
در جریان قلب خود باش

ما پزشکیم, ما متخصصیم
آدرس : ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد 47 و 49شماره تماس: 31688-051‌کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کلینیک قلب نگار می‌باشد