Girl in a jacket

عوارض بعد از عمل فنر زدن قلب چیست؟

عوارض بعد از عمل فنر زدن قلب چیست؟

عوارض بعد از عمل فنر زدن قلب چیست؟

Heart-stent-ghalb-negar.jpg

مهمترین عوارض بعد از عمل فنر زدن قلب، مربوط به عکس العمل های آرژیک بدن به ماده حاجب مبتنی بر ید است. هنگام عمل فنر زدن قلب، برای تصویربرداری از شریان های قلب، پیش از این که کاتتر وارد شریان شود، از ماده حاجب مبتنی بر ید استفاده می شود. بدن برخی افراد پس از عمل فنر زدن یا استنت گذاری قلب، نسبت به این ماده حاجب حساسیت نشان می دهد.

در صورتی که بیمار نسبت به ید حساسیت دارد، حتماً باید پیش از عمل فنر زدن قلب این مسأله را به اطلاع پزشک متخصص خود برساند تا از عوارض بعد از عمل فنر زدن قلب جلوگیری کند. در چنین حالتی غالباً پزشک متخصص برای تصویربرداری از شریان پیش از عمل فنر زدن قلب، از روش دیگری استفاده خواهد کرد.

«متخصص قلب مشهددکتر قلب مشهد»

 

عمل فنر زدن قلب، ممکن است با عوارض دیگری نیز پس از پایان عمل جراحی همراه باشد. برخی از عوارض بعد از عمل فنر زدن قلب ممکن است مواردی نظیر خون ریزی شدید یا احساس درد در قفسه سینه باشد. برخی از بیماران بعد از عمل فنر زدن قلب با احساس درد در قفسه سینه خود مواجه می شوند. اگر خون ریزی یا درد قفسه سینه بعد از عمل فنر زدن قلب شدید شد، حتماً باید به پزشک متخصص مراجعه نموده و جهت درمان سریع آن با وی مشورت نمایید.


    • در مواردی که عوارض اولیه بعد از عمل فنر زدن قلب، توسط بیمار نادیده گرفته شده و یا جدی گرفته نشده است، گاهی مشاهده شده است که بیمار دچار حمله قلب نیز شده است. این اتفاق بسیار به ندرت ممکن است رخ دهد، اما بیماران باید توجه داشته باشند که عوارض بعد از عمل فنر زدن قلب را در همان ابتدای بروز و ظهور آن جدی گرفته و با پزشک خود در میان بگذارند تا از وقوع اتفاقات بعدی جلوگیری شود.از سایر عوارض بعد از عمل فنر زدن قلب می توان به مواردی نظیر تنگی نفس و مشکلات تنفسی اشاره کرد. این مشکلات غالباً به دلیل قرار دادن استنت در قلب برای بیمار به وجود می آیند. این مشکل را با مراجعه به پزشک به راحتی می توان مرتفع نمود. گاهی نیز ممکن است بعد از عمل فنر زدن قلب، بافت زخم اطراف استنت، بیش از حد رشد نموده و موجب ایجاد لخته دراطراف استنت شود. این مسأله نیز می تواند از عوارض بعد از عمل فنر زدن قلب باشد. برای حل این مشکل نیز باید سریعاً به پزشک متخصص خود مراجعه نموده و جهت درمان آن اقدام نمایید.
دکتر احسان جمشیدیان پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

دکتر احسان جمشیدیان


مشاهده رزومه

بهترین دکتر قلب مشهد، دکتر قلب مشهد، دکتر افسانه محمدی دکتر قلب مشهد

متخصص قلب و عروق / فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی

دکتر افسانه محمدی


مشاهده رزومه

دکتر اسماعیل زاده صبور پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر اسماعیل زاده صبور


مشاهده رزومه

دکتر میلاد همتی، بهترین متخصص قلب در مشهد، متخصص قلب در مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر میلاد همتی

متخصص قلب در مشهد


مشاهده رزومهپاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


فهرست مطالب


کلینیک غیر تهاجمی قلب نگار، کلینیک تخصصی قلب نگار، بهترین پزشکان متخصص قلب در مشهد

ما پزشکیم ، ما متخصصیم
کلینیک غیر تهاجمی قلب نگار، کلینیک تخصصی قلب نگار، بهترین پزشکان متخصص قلب در مشهد

ما پزشکیم, ما متخصصیم
آدرس : ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد 47 و 49شماره تماس: 31688-051 | 09021157484


طراحی و سئو توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ آرتیلاس

X