Girl in a jacket

درمانگاه مشاوره فوق تخصصی روانشناسی در مشهد


بسیاری از مردم جهان دچار مشکلات روانشناختی هستند. با پیشرفت تکنولوژی و دور شدن مردم از یکدیگر، روز به روز بر مشکلات روانشناختی آنها افزوده می‌شود. مشکلاتی که گاهی برای خود شخص یا حتی اطرافیان او قابل تشخیص هم نیستند.

دو مورد از این مشکلات که بیش از همه شایع است، افسردگی و اظراب است. متاسفانه این دو مورد در جامعه ما نیز به وفور یافت می‌شود. بر اساس تخمین‌ها و تحقیقات موجود به نظر می‌رسد که حدود 8 درصد از افراد بزرگسال دچار افسردگی می‌شوند. این عدد بسیار بزرگی است. این عدد می‌تواند در کشورهای مختلف بسته به شرایط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی متفاوت باشد.

بهترین دکتر قلب مشهد کیست؟

از سوی دیگر، ارزش‌داوری‌های غلط و نگاه نادرست به مقوله روانشناس و روان‌درمانگر باعث شده تا بسیاری از مردم خود را از مداوا شدن و گرفتن مشاوره‌های روانشناسی محروم کنند.

به گفته بسیاری از محققان و پژوهشگرانی که بر روی مشکلات روان و ارتباط آنها با بیماری‌های جسمی تحقیق کرده‌اند، بسیاری از بیماری‌های جسمی ریشه در مشکلات روان‌شناختی افراد دارد. مشکلاتی که می‌توان آنها را با مشاوره‌های روانشناسی برطرف کرد.

در اینجا به برخی از مشکلات روانشناختی اشاره می‌کنیم تا به وسعت و تنوع آنها پی ببرید.


افسردگی

شاید افسردگی شایع‌ترین بیماری روانشناختی در میان آدمیان باشد. افسردگی با احساس فقدان، خشم و غم و اندوه همراه است که باعث مختل شدن فعالیتهای روزمره ی فرد می‌شود. افسردگی نه تنها به روح و روان شما بلکه به خواب، اشتها، رفتار با خانواده، کار و میزان بهره‌وری شما نیز آسیب می‌زند. افسردگی می‌تواند حتی باعث شدت گرفتن برخی از بیماری‌های جسمی شود. از جمله بیماری‌هایی که با افسردگی تشدید می‌شوند می‌توان به بیماری ورم مفاصل، بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان، دیابت و ام.اس اشاره کرد.

بهترین پزشکان متخصص قلب و عروق در مشهد

بدون توجه و پیگیری افسردگی، این بیماری می‌تواند رشد کند، تشدید شود و باعث شود که فرد به مرحله خودکشی برسد.


علائم افسردگی

باید بدانید که افسردگی علائم مختلفی دارد که از احساس غم و اندوه بسیار فراتر می‌رود. کاهش انرژی و خستگی، تغییر در اشتها، تغییر در وزن، کم‌خوابی یا پر خوابی، ناامیدی، احساس پوچی و بی‌فایدگی، بی‌انگیزه بودن، تحریک پذیری، بدبینی، احساس گناه، کاهش میل جنسی، ناتوانی در تصمیم گیری و در نهایت افکار خودکشی، از جمله علائم مهم و شایع افسردگی هستند.

بهترین پزشک متخصص واریس در مشهد کیست؟


علت‌های افسردگی

افسردگی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و این دلایل بسته به جنسیت، سن، شرایط بیولوژیکی و شرایط جامعه متفاوت است. با این حال، شایع ترین دلایل افسردگی شامل سابقه خانوادگی یا ژنتیک، تروما یا آسیب در دوران کودکی و ساختار مغزی می‌شود.

لیست بهترین پزشکان متخصص قلب و عروق در مشهد

از سوی دیگر، برخی از بیماری‌ها و مشکلات نیز می‌توانند احتمال بروز افسردگی یا تشدید آن را افزایش دهند. بیماری‌های مزمن مثل سرطان، ام.اس و مشکلات تیروئید، بی‌خوابی، اختلال بیش فعالی و کمبود توجه، استفاده از مواد مخدر و الکل، مصرف برخی از داروها و کمبود برخی از ویتامین‌ها در بدن، همگی می‌توانند احتمال ابتلا به افسردگی را در فرد افزایش دهند.


اضطراب

یکی دیگر از مشکلات شایع در کشور ما، اختلالات اضطرابی است. زمانی که یک نفر دچار این اختلال می‌شود، بیش از حد از اتفاقات و وقایع اطراف خود می‌ترسد و نگرانی و اضطراب مداومی را همراه خود دارد. برخی از انواع اختلالات اضطرابی عبارتند از اختلال اضطراب فراگیر (نگرانی بیش از حد در مورد اتفاق‌های عادی روزمره)، اختلال آگورافوبیا یا ترس از مکان‌های شلوغ، اختلال اضطرای اجتماعی یا ترس از مورد اشاره یا مورد قضاوت قرار گرفتن و اختلال اضطراب جدایی (ترس بیمارگونه ناشی از جدا شدن از افراد مورد علاقه).

زبده ترین پزشک متخصص قلب و عروق در مشهد کیست؟


سایر اختلال‌های روانشناختی

افسردگی و اضطراب تنها دو مورد شایع از اختلال‌های روانشناختی هستند. اختلال‌های دیگری در این میان وجود دارد که ممکن است به اندازه این دو مورد شایع نباشند اما همچنان افراد زیادی را در جامعه درگیر خود کرده‌اند. به طور خلاصه به این موارد اشاره می‌شود: اختلالات مربوط به استرس، اختلالات گسستگی، اختلالات روان تنی، اختلالات تغذیه‌ای، اختلالات خواب، اختلالات ایذایی و ناتوانی در کنترل احساسات، اسکیزوفرنی، اختلالات وسواسی و اختلالات شخصیتی که خود شامل اختلال شخصیت ضد اجتماعی، اختلال شخصیت دوری‌گزین یا اجتنابی، اختلال شخصیت مرزی، اختلال شخصیت وابسته، اختلال شخصیت نمایشی، اختلال شخصیتی خودشیفته، اختلال شخصیت وسواسی-جبری، اختلال شخصیت پارانوئید، اختلال شخصیت اسکیزوئید و اختلال شخصیت اسکیزوتایپال می‌شود.

طول عمر بیماران نارسایی قلبی چقدر است؟

ما تنها به برخی از اختلال‌ها و مشکلات روانشناختی میان انسان‌ها اشاره کردیم. فارغ از تنوع و تعداد زیاد مشکلات روانشناختی، همه این مشکلات و اختلال‌ها را می‌توان با مشاوره‌های روانشناسی و روان‌درمانی به طور کامل یا تا حد زیادی برطرف کرد.


کلینیک قلب نگار، حافظ سلامتی شما

کلینیک قلب نگار با داشتن تیم کاملی از متخصصان و فلوشیپ های فوق تخصصی قلب و همچنین تجهیزات پیشرفته قلبی یکی از بهترین مراکز قلب در شهر مشهد است تا برای همه کسانی که نگران سلامت قلب خود و خانواده خود هستند بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن و با دسترسی آسان از خدمات آن استفاده کنند.

کلینیک قلب نگار مجهز به بخش های متفاوتی از جمله کلینیک تست ورزش ،هولتر نوارقلب و هولترفشارخون ، اکوکاردیوگرافی استرس اکو اکوی سه بعدی ، اسکن هسته ای قلب ، بخش بازتوانی قلب ، کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق ، مشاوره های فوق تخصصی غدد ، ریه ، گوارش و تغذیه و روانشناسی میباشد.

مادر کلینیک قلب نگارضامن سلامتی شما هستیم برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
در جریان قلب خود باش

ما پزشکیم, ما متخصصیم
آدرس : ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد 47 و 49شماره تماس: 31688-051‌کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کلینیک قلب نگار می‌باشد