Girl in a jacket

درمانگاه مشاوره فوق تخصصی تغذیه در مشهد


خیلی از مردم اهمیت تغذیه و رژیم غذایی سالم را در سلامت جسم و جان خود نادیده گرفته‌اند. همه شما می‌دانید که تغذیه، غذای ورودی به بدن ماست که انرژی و مواد لازم را برای ادامه حیات ما تامین می‌کند. اگر اختلالی در این منبع انرژی صورت بگیرد، خود را در مشکلات و اختلال‌های جسمی و روانی نشان خواهد داد.
بسیاری از مشکلات جسمی و بدنی ما به خاطر مصرف غذاهای ناسالم و داشتن رژیم غذایی ناتناسب با نیازهای بدنی ماست. تغذیه نامناسب و ناسالم می‌تواند باعث چاقی، چربی خون، فشار خون بالا، مشکلات قلبی عروقی، بیماری‌هایی نظیر نقرس، آلزایمر، افسردگی، اضطراب و بسیاری موارد دیگر شود.
نگاه به مسئله تغذیه در سراسر جهان در حال تغییر است. خیلی از مردم کشورهای توسعه یافته به اهمیت غذا و تغذیه و نقش آن در سلامت جسم و روان آدمی پی برده‌اند. با این حال متاسفانه هنوز در کشور ما به تغذیه به عنوان یک علم تخصصی نگاه نمی‌شود و همین موضوع باعث شده تا افراد توجه کافی به مسئله تغذیه نداشته باشند و فقط بعد از آنکه دچار بیماری‌های مختلف جسمی و روانی شدند، به دنبال رفع مشکل خود باشند و در این میان اگر راهشان افتاد، سراغ پزشک و متخصص تغذیه هم می‌روند. در حالی که اگر از ابتدا از کمک و مشاوره مشاوران و متخصصان تغذیه استفاده کنیم، مانع از بروز بسیاری از بیماری‌ها خواهیم شد. این موضوع بسیار مهمی است که خیلی از افراد از آن غفلت کرده و می‌کنند.


ارتباط تغذیه و اختلالات روانی

اما مسئله تاثیر تغذیه بر روی انسان، به تاثیرات و مشکلات جسمی ختم نمی‌شود. بسیاری از مشکلات بزرگتر یعنی مشکلات روحی و روانی هم ناشی از تغذیه نامناسب است. شاید در نگاه اول ارتباط میان غذاهایی که ما می‌خوریم را با مشکلات و بیماری‌های روانی درک نکنید، اما واقعیت دقیقا همین است: تغذیه نامناسب باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی خواهد شد.

گزارش‌ها و تحقیقات چند سال اخیر نشان می‌دهد که تغذیه به شکل مستقیم بر روی حالات روانی، خلق‌و خو و رفتارهای آدمیان تاثیرگذار است. به عنوان مثال در گزارشی که در وبسایت وب.ام.دی منتشر شده، به برخی از این تحقیقات و تاثیر مواد غذایی بر روی ذهن و روان آدمی اشاره شده است. امروزه مشکلات روانشناختی کودکان باعث شده تا بیش از 17 میلیون کودک در آمریکا از این اختلالات و بیماری‌های روانی رنج ببرند و یکی از مهم‌ترین دلایل آن، رژیم‌های غذایی ناسالم است. دکتر فلیسی جاکا، رئیس انجمن بین‌المللی تحقیقات روانپزشکی تغذیه‌ای می‌گوید: «شواهد بسیار زیاد و مستدلی وجود دارد که نشان می‌دهد، رژیم غذایی به همان اندازه که بر روی سلامت جسم ما تاثیرگذار است، بر روی سلامت روان و ذهن نیز اثر می‌گذارد.» یک رژیم غذایی می‌تواند باعث شود که خلاقیت و کارآمدی ذهن شما بیشتر شود و رژیم غذایی ناسالم نیز می‌تواند باعث افسردگی و اضطراب در شما شود.

اگر هنوز هم این حرف را باور ندارید می‌توانید متن اصلی و کامل این گزارش را در لینک زیر مطالعه کنید:

مشاهده لینک


متخصص تغذیه

کار متخصص تغذیه، به طور کلی این است که شرایط جسمی و روانی شما را در نظر بگیرد و متناسب با نیازهای بدنی و مشکلات و اختلالات جسمی و روانی، نسخه منحصربفرد و مخصوص شما بنویسد. نسخه او متشکل از رژیم‌های غذایی و در بعضی موارد تجویز داروهای شیمیایی یا گیاهی است.

متخصص تغذیه می‌تواند مشاوره‌های دقیقی را بر اساس ارزیابی جسمی و روانی بیمار در مورد ارتقای سلامت بدنی، مشکلات رشد، مقابله با بیماری‌هایی نظیر چاقی، لاغری، چربی خون، فشار خون بالا، گرفتگی عروق و مشکلات قلبی، ام.اس، کبد چرب، کم کاری یا پرکاری تیروئید، دیابت، مشکلات روحی و روانی و مواردی از این دست به بیمار ارائه دهد.

همچنین متخصص تغذیه می‌تواند علاوه بر رژیم‌های چاقی و لاغری، مشاوره‌هایی را برای رژیم بارداری و شیردهی و همچنین رژیم افراد سالمند ارائه دهد. به عنوان مثال، زنان باردار یا مادران شیرده باید از رژیم غذایی خاصی پیروی کنند که قند خونشان تنظیم باشد، نیازهای بدنی خود و فرزند آنها تامین شود و تناسب اندام خود را به دست بیاورند. رژیم غذایی سالمندان نیز به آنها کمک می‌کند تا بر مشکلات خصوصا جسمی خود فایق بیایند و افزایش طول عمر همراه با سلامتی و شادابی داشته باشند.

نکته بسیار مهم این است که شما بتوانید به دنبال یک «متخصص» تغذیه باشید و نه هر کارشناس یا فردی که صرفا اطلاعاتی در این حوزه دارد. متخصص تغذیه، کسی است که در این رشته تحصیل کرده، سال‌ها به جمع‌آوری دانش پرداخته و تجربه کافی برای دادن مشاوره‌های فوق تخصصی برای بیماران مختلف با مشکلات متفاوت را دارد.


مشاوره فوق تخصصی تغذیه

اگر شما دارای مشکل یا اختلالی هستید بهتر است ابتدا ریشه آن را در تغذیه جست‌وجو کنید. تغذیه ناسالم باعث بسیاری از بیمرای‌های جسمی و روحی و روانی ماست. از طرف دیگر، تغذیه صحیح و کمک گرفتن از متخصصان و مشاوره‌های تخصصی و فوق تخصصی نه تنها می‌تواند مانع از پیشرفت بیماری‌های جسمی و روانی شود بلکه می‌تواند شرایط جسم و روان شما را به شرایط ایده‌آل برساند.

اگر ساکن مشهد هستید یا در این شهر حضور دارید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به کلینیک قلب نگار مراجعه کنید. کلینیک قلب نگار با داشتن پزشکان، متخصصان و مشاوران زبردست، مشاوره‌های لازم و فوق تخصصی را به بیماران می‌دهد و به وضعیت آنها به خوبی رسیدگی می‌کند تا در صورت لزوم، درمان‌های لازم و مقتضی بر روی آنها صورت پذیرد. گاهی نیز این درمانگاه خدمات پیشگیرانه به بیماران ارائه می‌دهد.


کلینیک قلب نگار، حافظ سلامتی شما

کلینیک قلب نگار با داشتن تیم کاملی از متخصصان و فلوشیپ های فوق تخصصی قلب و همچنین تجهیزات پیشرفته قلبی یکی از بهترین مراکز قلب در شهر مشهد است تا برای همه کسانی که نگران سلامت قلب خود و خانواده خود هستند بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن و با دسترسی آسان از خدمات آن استفاده کنند
کلینیک قلب نگار مجهز به بخش های متفاوتی از جمله کلینیک تست ورزش ،هولتر نوارقلب و هولترفشارخون ، اکوکاردیوگرافی استرس اکو اکوی سه بعدی ، اسکن هسته ای قلب ، بخش بازتوانی قلب ، کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق ، مشاوره های فوق تخصصی غدد ، ریه ، گوارش و تغذیه و روانشناسی میباشد.

مادر کلینیک قلب نگارضامن سلامتی شما هستیم برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
در جریان قلب خود باش

ما پزشکیم, ما متخصصیم
آدرس : ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد 47 و 49شماره تماس: 31688-051‌کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کلینیک قلب نگار می‌باشد