Girl in a jacket

درمانگاه مشاوره قبل از عمل قلب در مشهد


از آنجایی که جراحی می‌تواند تاثیرات بزرگ و مهمی را بدن هر فردی ایجاد کند، بنابراین بسیار مهم است که پیش از هرگونه عمل جراحی، نحوه این تغییرات را به خوبی بدانید و از همه اطلاعات پیرامون عمل جراحی مد نظرتان، به خوبی آگاهی داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کلینیک‌ها و درمانگاه‌های پیشرفته و مدرن در سراسر دنیا، مشاوره‌های پیش از عمل‌های جراحی است. اگر شما یکی از متقاضیان یک عمل جراحی هستید، پیش از هر چیز باید دید درستی از عمل جراحی مورد نظرتان داشته باشید.

شما با مشاورع با پزشکان و متخصصان متوجه می‌شوید که اولا و به طور عمومی کاندیدای مناسبی برای عمل جراحی و ثانیا و به طور خاص، کاندیدای مناسبی برای آن عمل جراحی منحصربفرد هستید یا نه. اگر پزشک شما، این اطمینان را داد که شما کاندیدای مناسبی برای یک عمل جراحی خاص هستید، پس از آن باید نگاه درستی به آن عمل جراحی داشته باشید.

اینکه این عمل جراحی تا چه اندازه برای شما ضروری است، انجام آن چه خطراتی را برای شما به دنبال دارد و انجام ندادن آن چه خطراتی را به شما تحمیل خواهد کرد، این عمل جراحی چه نتایجی دارد، درصد موفقیت و شکست آن به چه میزانی است.

شما باید ریسک‌ها و خطرات عمل جراحی و تاثیرات فیزیکی و روحی را کاملا درک کنید. همچنین شما باید به خوبی از این موضوع آگاه باشید که این عمل جراحی چه تاثیری بر روی زندگی شخصی و کاری و حرفه‌ای شما خواهد داشت و چگونه می‌تواند شیوه زندگی و لایف استایل شما را تغییر دهد؛ چه در زمان کوتاه پس از عمل تا بهبودی کامل و چه بعد از آن.

پس از در نظر گرفتن و درک همه این سوالات، می‌توانید تصمیم خود را برای انجام یک عمل جراحی بگیرید.

در این میان، نکته مهم این است که پیش از آنکه وارد اتاق عمل بشوید، باید پاسخ همه سوالات خود را پیدا کنید. در زمان ورود به اتاق عمل نباید هیچ نکته مبهم و سوال بی‌پاسخی برای شما باقی مانده باشد.

همچنین مطالعه کنید طول عمر بیماران نارسایی قلبی


مشاوره قبل از عمل و شرایط جسمی بیمار

نکته بسیار مهم دیگر که اهمیت مشاوره پیش از عمل جراحی را نشان می‌دهد، شرایط جسمی فرد بیمار است. شرایط جسمی یک بیمار، علاوه بر اینکه خود را در آزمایش‌های جسمی نشان می‌دهد، در مشاوره‌های پیش از عمل نیز برای پزشک، روشن می‌شود.

گاهی نکاتی وجود دارد که پزشک نمی‌تواند آن را در نتیجه آزمایش خون و ادرار و عکس قفسه سینه ببیند. به عنوان مثال، ممکن است که بیمار، داروهای خاصی را مصرف می‌کند که استفاده از آن داروها، عمل جراحی را برای او خطرناک می‌کند؛ یا اینکه بیمار به لحاظ جسمی کاملا شرایط قابل کنترل و باثباتی دارد اما به لحاظ روانی آمادگی کافی برای عمل جراحی ندارد.

در این شرایط پزشک باید به طور کامل از شرایط روحی و جسمی بیمار آگاه باشد. اگر قرص یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، باید پیش از عمل و در طی جلسه یا جلسات مشاوره، پزشک خود را در جریان این موضوع قرار دهید. اگر به لحاظ روانی از عمل جراحی هراس دارید، بهتر است همه ترس و نگرانی خود را با پزشک ومشاور، در میان بگذارید. جلسات مشاوره دقیقا به همین منظور طراحی شده تا بیمار به لحاظ جسمی و روانی آمادگی کاملی برای تصمیم‌گیری و پذیرش تصمیم خود داشته باشد. حال این تصمیم می‌تواند انجام یک عمل جراحی باشد، یا صرف‌نظر کردن از آن عمل جراحی.

گاهی یک عمل جراحی ایجاب می‌کند که شما دارای یک حداقل یا حداکثر وزن بدنی باشید؛ یا اینکه در چند ماه گذشته، شرایط وزنی باثباتی را تجربه کرده باشید. جلسات مشاوره، نه تنها به شما، بلکه به پزشک مشاور شما هم کمک می‌کند تا شرایط را با داده‌ها و فکت‌های معتبرتر و واقعی‌تری بسنجد و تصمیم بهتری را برای شما بگیرد و توصیه‌های دقیق‌تری را به شما ارائه دهد.


سوالاتی که می‌توان در مشاوره پرسید

شما به عنوان یک بیمار متقاضی عمل، حق و حقوقی دارید که باید آنها درمورد شما رعایت شود. مهم‌ترین حق شما به عنوان یک بیمار، دسترسی آزادانه به اطلاعات است. شما این حق را دارید که پیش از عمل جراحی، سوالاتی را از پزشک خود درباره او، یا از مشاور خود درباره پزشک جراح خود بپرسید؛ سوالاتی از قبیل اینکه تخصص این پزشک چیست؟ چه مدت است که جراحی می‌کند؟ چه مواردی مشابه وضعیت شما وجود داشته است؟ احتمال موفقیت و شکست عمل جراحی شما به چه میزانی است؟ آیا این عمل جراحی عوارض و خطراتی را به همراه دارد یا نه؟ دوره ریکاوری و درمان پس از عمل جراحی چقدر است؟ و هر سوال دیگری که باعث می‌شود تصمیم نهایی خود را برای این عمل جراحی بگیرید.

پاسخ این سوال‌ها علاوه بر اینکه حق شماست، به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را بگیرید. گاهی ممکن است که یک بیمار در جلسات مشاوره پیش از عمل، از انجام عمل جراحی صرف‌نظر کند یا برعکس، افرادی که تمایلی به انجام عمل جراحی ندارند، در این جلسه مشاوره مجاب می‌شوند که این عمل جراحی را انجام دهند یا حتی بخواهند عمل خود را در درمانگاه یا بیمارستان بهتر و به دست پزشکان ماهرتر و باتجربه‌تری انجام دهند.


درمانگاه مشاوره قبل از عمل درکلینیک قلب نگار

کلینیک قلب نگار، یکی از معتبرترین کلینیک‌های قلب در سراسر ایران است. این کلینیک با هدف سلامتی و بهروزی انسان‌ها در شهر مشهد تاسیس شده است. ما معتقدیم که سلامتی و بهروزی، حق هر انسانی است که باید به آن دست پیدا کند. از آنجا که ما در کلینیک قلب نگار به حق «دانستن» بیماران احترام می‌گذاریم، جلسات مشاوره‌ پیش از عمل جراحی را برای بیماران ترتیب داده‌ایم. شما می‌توانید پاسخ همه سوالات و ابهامات خود را در زمینه عمل جراحی خود، به دست بیاورید.


کلینیک قلب نگار، حافظ سلامتی شما

کلینیک قلب نگار با داشتن تیم کاملی از متخصصان و فلوشیپ های فوق تخصصی قلب و همچنین تجهیزات پیشرفته قلبی یکی از بهترین مراکز قلب در شهر مشهد است تا برای همه کسانی که نگران سلامت قلب خود و خانواده خود هستند بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن و با دسترسی آسان از خدمات آن استفاده کنند.

کلینیک قلب نگار مجهز به بخش های متفاوتی از جمله کلینیک تست ورزش ،هولتر نوارقلب و هولترفشارخون ، اکوکاردیوگرافی استرس اکو اکوی سه بعدی ، اسکن هسته ای قلب ، بخش بازتوانی قلب ، کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق ، مشاوره های فوق تخصصی غدد ، ریه ، گوارش و تغذیه و روانشناسی میباشد.

مادر کلینیک قلب نگارضامن سلامتی شما هستیم برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
در جریان قلب خود باش

ما پزشکیم, ما متخصصیم
آدرس : ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد 47 و 49شماره تماس: 31688-051‌کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کلینیک قلب نگار می‌باشد