Girl in a jacket

دکتر متخصص واریس در مشهد

دکتر متخصص واریس در مشهد

دکتر متخصص واریس در مشهد

Dr.jamshidi.png

بیماری واریس و رگ های واریسی، یکی از بیماری های بسیار شایع به ویژه در کشور ما و به ویژه در میان خانم ها می باشد. بسیاری از افراد برای درمان بیماری واریس و رگ های واریسی بارها و بارها به پزشک های مختلف مراجعه نموده و بارها پزشک معالج خود را تغییر می دهند تا راه درمان مناسب آن را بیابند.

شهر مشهد نیز با توجه به جمعیت بالای آن، از جمله شهرهایی است که تعداد زیادی از شهروندان آن با بیماری واریس و رگ های واریسی درگیر و مواجه هستند. بنابراین شناخت یک دکتر متخصص واریس در مشهد برای شهروندان مشهدی و حتی بسیاری از مسافران این شهر که هر ساله جمعیت فراوانی را شامل می شود، ضروری به نظر می رسد.

 

بیماری واریس چیست؟

واریس یا رگ های واریسی، یک بیماری پیش رونده است و به طور مداوم و مستمر وضعیت بدتر و شدیدتری پیدا می کند. عوارض این بیماری در موارد نسبتاً کمی از افراد ایجاد می شود اما ممکن است در برخی موارد، بیمار را به جستجوی مراقبت های پزشکی و دکتر متخصص واریس سوق دهد.

 

درمان واریس پا - واریس چیست درمان قطعی واریس پا درمان سریع واریس درمان واریس با لیزر درمان واریس با لیزر در مشهد کلینیک واریس درد واریس پا چگونه است

کار وریدها یا سیاهرگ ها بازگرداندن خون بدون اکسیژن از اندام های بدن به قلب است تا برای تأمین اکسیژن مورد نیاز بدن، قلب خون را به شش ها بفرستد. پس از آن خون اکسیژن دار به قلب باز می گردد و از آنجا به سرخرگ آئورت پمپ شده و بالاخره در سرتاسر بدن منتشر می شود.

وریدهای ساق پا کار دشوارتری دارند. چرا که باید خون را در سیری طولانی، در خلاف جهت جاذبه زمین و فشار وزن بدن به جلو برانند.

در وریدها، دریچه های یک طرفه ای قرار دارند که کار آن ها پیشگیری از بازگشت خون به عقب است و عملکردشان به گونه ای است که با هر انقباض، مقداری خون را به دریچه بالایی پمپاژ می کنند و در آنجا منتظر انقباض بعدی می مانند. اگر در اثر عوامل مستعدکننده این درچه ها کار خود را به خوبی انجام ندهند، خون به عقب باز می گردد و در وریدها تجمع می یابد و سبب تورم آن ها می شود. به این پدیده، بیماری واریس گفته می شود.

واریس پاها، خطوط بنفش رنگ یا برجستگی های طنابی شکلی است که در پی نارسایی وریدها یا همان سیاهرگ های سطحی اندام تحتانی ایجاد می شود. منظور از نارسایی وریدی آن است که بازگشت خون اندام به سمت قلب به درستی انجام نمی گیرد. 10 تا 20 درصد جامعه می توانند به این عارضه مبتلا شوند. لذا از این حیث، این بیماری یک بیماری شایع و فراگیر محسوب می شود.

این درصد هنگامی که در شهری مانند مشهد با جمعیتی بالغ بر حدود 4 میلیون نفر محاسبه می شود، نشان می دهد که در شهری مانند مشهد جمعیتی بین 400 تا 800 هزار نفر می توانند به واریس مبتلا شوند. این اعداد و ارقام، خود بیانگر اهمیت وجود و شناخت یک یا چند دکتر متخصص واریس در مشهد می باشد که بتوانند نگرانی بخش زیادی از بیماران را در این شهر کاهش دهند.

با گذشت زمان، وریدهای سطحی به شکل طناب های کوتاه نازک روی ساق پا یا ران نمایان می شوند. واریس های شدید ممکن است به عوارضی همچون ورم پا، تخریب پوست و حتی ایجادزخم ناشی از کندی جریان خون در اندام منجر شوند.

 

همجنین مطالعه کنید: برای درمان واریس پا چه باید کرد؟

 

بهترین متخصصان واریس در مشهد در کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد گرد یکدیگر آمده اند

 

بهترین دکتر قلب مشهد، دکتر قلب مشهد، دکتر افسانه محمدی دکتر قلب مشهد
دکتر افسانه محمدی – فوق تخصص قلب و عروق
دکتر اسماعیل زاده صبور، پزشک متخصص قلب در مشهد، متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، دکتر احسان جمشیدیان بهترین متخصص قلب در مشهد
دکتر اسماعیل زاده صبور – فوق تخصص قلب و عروق
کلینیک غیر تهاجمی قلب نگار، کلینیک تخصصی قلب نگار، بهترین پزشکان متخصص قلب در مشهد
دکتر احسان جمشیدیان – قوق تخصص قلب و عروق
دکتر میلاد همتی، بهترین متخصص قلب در مشهد، متخصص قلب در مشهد
دکتر میلاد همتی – فوق تخصص قلب و عروق

 

 

عوامل ایجاد بیماری واریس

برخی از عوامل به وجود آمدن بیماری واریس در افراد را می توان به شرح زیر نام برد:

توارث

به نظر می رسد که تمایل به این بیماری به ویژه در سنین جوانی، در میان برخی خانواده ها بیشتر باشد. برخی افراد با دریچه های وریدی با کارایی پایین تر و یا دیواره های عروقی ضعیف تر به دنیا می آیند.

ایستادن به مدت طولانی: یک بررسی در میان کارگران نشان داده است که زنانی که 75 درصد از مدت زمان کار خود را به حالت ایستاده و یا در حال راه رفتن گذرانیده بودند، تقریباً دو برابر زنانی که مدت کمتری بر روی پاهایشان ایستاده بودند، نیاز به درمان واریس پیدا کردند. پژوهشگران تخمین می زنند در بزرگسالانی که سنین فعالیت و اشتغال را می گذرانند، ایستادن های طولانی مدت مسئول بیش از 20 درصد موارد پیدایش رگ های واریسی است.

سن

خطر بروز واریس با افزایش سن زیادتر می شود. رگ های خونی و عضلات پشت ساق پا که در موقع راه رفتن با فشار بر وریدها، بازگشت خون را به سمت قلب تسهیل می کنند، با گذشت زمان ضعیف تر می شوند. کمتر از 10 درصد از زنان زیر 30 سال و بیش از 75 درصد از زنان بالای 70 سال، به بیماری واریس مبتلا هستند.

«متخصص قلب مشهددکتر قلب مشهد»

 

جنسیت

زنان بیش از مردان مستعد ابتلا به واریس هستند و بارداری عامل اصلی آن است. در دوران بارداری، وریدهای ساق پا پرتر بوده و راحت تر پاره می شوند. زیرا حجم خون و فشار شکمی در این دوران افزایش می یابد و هورمون ها سبب گشاد شدن رگ های خونی می شوند. هر چه حاملگی به پایان خود نزدیک تر می شود، خطر واریس افزایش می یابد. یبوست شدید و مزمن نیز میتواند از عوامل تاثیرگذار بر ابتلا به این بیماری باشد.

وزن

وزن اضافی به ویژه در اطراف شکم، فشار اضافی را بر وریدهای ساق پا تحمل می کند. زنانی که اضافه وزن دارند، نسبت به زنان لاغرتر، بیشتر در معرض ابتلا به واریس هستند و این خطر در مورد زنان چاق سه برابر است. در مطالعات انجام شده بر روی مردان، ارتباط چندانی بین بروز واریس و وزن بدن دیده نشده است.

استفاده از جوراب

در بررسی هایی که صورت گرفته، در خانم هایی که از جوراب ساق بلند استفاده می کنند، واریس کمتر دیده می شود. امروزه که خانم ها بیشتر از شلوار وجوراب کوتاه استفاده می کنند و دیگر به پوشیدن جوراب های بلند نیازی احساس نمی شود، احتمال ابتلا به واریس نیز بیشتر شده است. بهتر است خانم ها در زیر شلوار، از جوراب بلند استفاده کنند و این کار برای خانم های کارمند واجب تر است.

متخصص واریس پا در مشهد، درمان واریس پا در مشهد، بهترین متخصص واریس پا در مشهد

 

همچنین مطالعه کنید: طول عمر بیماران نارسایی قلبی چقدر است؟

 

برخی روش ها برای مراقبت از خود و پیشگیری از ابتلا به واریس

 

بالا نگاه داشتن پاها

روزی چند بار با نگاه داشتن پاها در بالای سطح قلب به مدت 15 دقیقه، به آن ها استراحت دهید. به این ترتیب وریدهای شما ناگزیر خواهند بود که دائماً در خلاف جهت جاذبه حرکت کنند.

 

تغییر در فعالیت ساق پا

اگر برای مدت طولانی می نشینید و یا می ایستید، چندین بار برای مدتی کوتاه به قدم زدن سریع بپردازید. عضلات پشت ساق پاهایتان را با فعالیت های فیزیکی از قبیل قدم زدن های سریع و تمرین های کششی و استقامتی تقویت کنید.

 

استفاده از مسکّن های ضد التهابی

استفاده از داروهایی نظیر ابوپروفن، ناپروکسن، دیکلوفناک و … می تواند دردهای خفیف وریدهای واریسی را که گاه بروز می کنند، تسکین ببخشد.

 

استفاده از جوراب های واریسی کشی ساق بلند

این جوراب ها با تحت فشار قرار دادن وریدهای ساق پا از بازگشت خون به عقب جلوگیری می کنند. اگر علائم خفیف باشند، جوراب های ساق بلند معمولی کفایت می کنند. اگر علائم شدیدتر باشند، دکتر متخصص واریس جوراب های ساق بلند فشار دهنده ای را تجویز خواهد کرد که از مچ گا تا ران ها، خاصیت کشسانی و سفتی آن ها کاهش می یابد. این جوراب ها باید صبح ها قبل از برخاستن از رختخواب پوشیده شوند.

 

عدم استفاده از لباس ها و پوشش تنگ در ناحیه کمر یا ران پا

برای بهبود جریان خون در قسمت های پایینی بدن، از پوشیدن لباس تنگ در قسمت ران پاها و کمر خودداری کنید. به جای این گگونه لباس ها از لباس های کمی گشاد و نرم استفاده نمایید. همچنین کفش راحت با پاشنه متوسط و اندازه پای خود بپوشید و از پوشیدن کفش های پاشنه بلند، تنگ و نامناسب خودداری کنید.

 

ورزش منظم

پیاده روی و آهسته دویدن، جریان خون را در پاها بهبود می بخشد. جریان خون مناسب از پیشرفت و بدتر شدن سیاهرگ های واریسی جلوگیری می کند. همچنین ورزش، فشار خون بالا را کاهش می دهد و سیستم گردش خون کل بدن را تقویت می کند.

 

صحیح نشستن

روی صندلی، صاف و راست بنشینید و پاهایتان را روی هم نیندازید. نشستن صحیح و مناسب، گردش خون پاها را بهبود می بخشد. روی هم انداختن پاها، جریان خون را در پاها مختل می کند.

 

علاوه بر موارد فوق، توصیه های دیگری نیز وجود دارند که به کار بستن آن ها می تواند به بهبود وضعیت رگ های واریسی یا پیشگیری از ابتلا به واریس کمک نماید. از جمله نکشیدن سیگار، عدم مصرف قرص های هورمونی، حفظ تناسب اندام و وزن مناسب، تغذیه مناسب و … .

 

درمان واریس پا - واریس چیست درمان قطعی واریس پا درمان سریع واریس درمان واریس با لیزر درمان واریس با لیزر در مشهد کلینیک واریس درد واریس پا چگونه است

 

درمان واریس

واریس ها غالباً به سه دسته تقسیم می شوند. برخی واریس ها خفیف، برخی متوسط و برخی شدید هستند. شهروندان و مسافران شهر مشهد برای تشخیص نوع واریس خود و درمان متناسب با آن نیازمند مراجعه به یک دکتر متخصص واریس در مشهد هستند. با مراجعه به کلینیک تخصصی قلب نگار، می توانید از بهترین پزشکان متخصص واریس در مشهد جهت درمان خود مشاوره دریافت کنید

دکتر متخصص واریس غالباً از یکی از روش های درمان زیر برای درمان شما استفاده خواهد کرد.

دکتر متخصص واریس معمولاً برای درمان واریس های خفیف به شما توصیه می کند که از ورزش های منظم و مستمر استفاده کنید. ورزش هایی نظیر دوچرخه سواری، شنا و پیاده روی.

در برخی موارد، دکتر متخصص واریس، استفاده از جوراب مخصوص واریس را برای شما تجویز می کند. این درمان معمولاض برای واریس های سطح متوسط و گاهی خفیف استفاده می شود. جوراب های مخصوص واریس نیز خود به چند دسته تقسیم می شوند. برخی از آن ها بسیار محکم و برخی کمی شل تر هستند که تشخیص نوع مناسب آن برای شما با دکتر متخصص واریس خواهد بود.

گاهی ماساژ دادن پاها نیز می تواند موجب گردش بهتر خون در پاها شده و به بهبود واریس در پاهای شما کمک کند. ماساژ درمانی برای درمان واریس باید توسط فرد متخصص این کار انجام شود. ماساژ نادرست و شدید می تواند موجب وخیم تر شدن وضعیت بیمار گردد.

دکتر متخصص واریس گاهی برای درمان شما ممکن است روش رادیو فرکانسی را پیشنهاد کند.  در این روش، امواج رادیویی از طریق یک لوله نازک به درون رگ های واریسی هدایت می شود.حرارت و گرمایی که از این طریق ایجاد می گردد، می تواند موجب از بین رفتن عوامل گرفتگی رگ های پا شده و به بهبود واریس در بیمار کمک نماید. این روش معمولاً در موارد ابتلای شدید بیمار به واریس استفاده می شود. در این روش معمولاً از بی حسی موضعی استفاده می شود. شهروندان و مسافران شهر مشهد باید حتماً به این نکته توجه داشته باشند که روش رادیوفرکانسی باید حتماً توسط یک دکتر متخصص واریس در مشهد انجام شده و درمان به این روش توسط افراد غیرمتخصص میتواند خطراتی را برای بیمار به همراه داشته باشد.

برای درمان واریس های شدید، گاهی دکتر متخصص واریس از لیزر درمانی نیز استفاده می کند. در این روش از انرژی لیزر برای سوزاندن رگ های واریسی استفاده می شود. در این روش دکتر متخصص واریس با استفاده از کاتتر، یک فیبر کوچک را به داخل رگ یا رگ های واریسی وارد می کند. سپس با استفاده از انرژی یک لیزر کوچک در همان قسمت از رگ، رگ ها بسته می شوند. برای درمان به این روش معمولاً از بی هوشی عمومی بیمار استفاده می شود.

گاهی نیز دکتر متخصص واریس برای درمان واریس های شدید در بیماران از روش اسکلروتراپی استفاده می کند. از این روش معمولاً برای درمان رگ های واریسی کوچک استفاده می شود. در این روش برای تخریب و بسته شدن رگ های واریسی از یک ماده شیمیایی استفاده می کنند و آن را به رگ واریسی تزریق می کنند. این روش نیاز به بی حسی موضعی فرد بیمار دارد. رگ های واریسی در این روش معمولاً ظرف 20 روز از بین می روند. درمان به روش اسکلروتراپی حتماًباید توسط دکتر متخصص واریس بسیار خوب انجام شود.

دکتر متخصص واریس می تواند برای درمان واریس از روش بریدن نیز استفاده کند. در این روش یک برش در بالای رگ واریسی و در کشاله ران و یک برش نیز در پایین رگ واریسی و نزدیک به زانو یا مچ پا ایجاد می شود. در ادامه یک وسیله نازک و منعطف از برش پایینی به داخل سیاهرگ هدایت می شود و هنگام خارج کردن آن، رگ واریسی نیز خارج می شود.

جراحی نیز از دیگر روش های درمان واریس است که گاهی در موارد شدید، توسط دکتر متخصص واریس توصیه می شود. از این روش غالباً هنگامی استفاده می شود که رگ های واریسی بسیار بزرگ باشند. در هنگام عمل جراحی واریس، یک عدد دوربین کوچک به داخل پا وارد می شود تا جراح بتواند دید کاملی از محیط جراحی داشته باشد. عمل جراحی واریس بسیار عمل ظریف و دقیقی است و اهمیت مراجعه به یک دکتر متخصص واریس خوب را کاملاً آشکار می سازد.

 

دکتر متخصص واریس در مشهد

با توجه به مطالب فوق و با توجه به جمعیت بالای شهر مشهد و تعداد بسیار زیاد مسافران آن در هر فصل از سال، ضروری است که شهروندان و مسافران مشهد شناخت دقیقی از دکتر متخصص واریس در مشهد جهت درمان بیماری های خود داشته باشند.

کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد، به عنوان اولین، بهترین، بزرگ ترین و مجهزترین کلینیک تخصصی قلب در مشهد و شرق کشور، دارای یک درمانگاه خاص و ویژه جهت درمان بیماری واریس است. این درمانگاه مجهز به مدرن ترین تجهیزات و امکانات پزشکی برای معالجه بیماران مبتلا به واریس می باشد. همچنین در درمانگاه واریس کلینیک تخصصی قلب نگار، بهترین، زبده ترین و مجرب ترین متخصصان واریس در مشهد مشغول به کار هستند.

لذا شهروندان و مسافران شهر مشهد می توانند در صورت نیاز به دکتر متخصص واریس در مشهد، با اطمینان کامل و آرامش خاطر به کلینیک تخصصی قلب نگار مراجعه کرده و از خدمات درمانی این کلینیک و بهترین پزشکان متخصص واریس استفاده نمایند.

در درمانگاه واریس کلینیک تخصصی قلب نگار، تمامی روش های درمانی واریس توسط بهترین دکتر متخصص واریس در مشهد انجام می شود. روش های درمانی برای واریس های خفیف اعم از ورزش های منظم و مستمر و نیز روش های لیزر درمانی و اسکلروتراپی و حتی جراحی در این درمانگاه با استفاده از مدرن ترین و جدیدترین تجهیزات پزشکی توسط مجرب ترین دکترهای متخصص واریس در مشهد صورت می گیرند. برای درمان واریس در مشهد کافی است به درمانگاه واریس کلینیک تخصصی قلب نگار مراجعه نمایید و از بهترین خدمات پزشکی در کوتاه ترین زمان ممکن بهره مند شوید.

 

کلینیک قلب نگار، حافظ سلامتی شما

کلینیک قلب نگار با داشتن تیم کاملی از متخصصان و فلوشیپ های فوق تخصصی قلب و همچنین تجهیزات پیشرفته قلبی یکی از بهترین مراکز قلب در مشهد است تا برای همه کسانی که نگران سلامت قلب خود و خانواده خود هستند بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن و با دسترسی آسان از خدمات آن استفاده کنند.

کلینیک قلب نگار مجهز به بخش های متفاوتی از جمله کلینیک تست ورزش، هولتر نوار قلب و هولتر فشار خون، اکوکاردیوگرافی استرس اکو، اکوی سه بعدی، اسکن هسته ای قلب، بخش بازتوانی قلب، کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق، مشاوره های فوق تخصصی غدد، ریه، گوارش و تغذیه و روانشناسی می باشد.

ما در کلینیک قلب نگار ضامن سلامتی شما هستیم. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

بهترین متخصص واریس در مشهد کیست؟

بهترین متخصص واریس پا در مشهد قطعا دکتر احسان جمشیدیان با بیش از 20 سال سابقه و تخصص در این حوزه می باشد.

روش های درمان واریس پا چگونه است؟

روش های مختلفی برای درمان واریس وجود دارد که می توان به استفاده از پماد، جوراب های مخصوص و لیزر اشاره کرد که همه این روش ها در کلینیک قلب نگار مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا امکان درمان واریس پا با لیزر وجود دارد؟

بله، یکی از بهترین روش های درمان واریس استفاده از لیزر می باشد.

 


2 دیدگاه

 • سمیه فکوری

  22 خرداد, 1401 در 0:29 ق.ظ

  سلام من واریس گرفتم به نظرم اولشه درد داره خیلی بعد می‌خوام بالیزر عمل کنم هزینه اش چه قد میشه اگه واتساپ داشته باشید عکس پامو می‌فرستم بگین هزینه چه قد میشه

  پاسخ

  • root

   7 مرداد, 1401 در 10:49 ب.ظ

   با سلام و خسته نباشید

   لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرین تا راهنمایی تون کنیم

   پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *
در جریان قلب خود باش

ما پزشکیم, ما متخصصیم
آدرس : ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد 47 و 49شماره تماس: 31688-051‌کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کلینیک قلب نگار می‌باشد