Girl in a jacket

راه های جلوگیری از سکته قلبی چیست؟

راه های جلوگیری از سکته قلبی چیست؟

راه های جلوگیری از سکته قلبی چیست؟

heart-attack-ghalb-negar-1.jpg

مهمترین راه های جلوگیری از سکته قلبی یا حمله قلبی، جلوگیری از عوامل شکل گیری حملات قلبی نظیر کنترل فشار خون و اصلاح سبک زندگی محسوب می شود. با اصلاح سبک زندگی و انجام برخی فعالیت ها و ترک برخی عادت ها می توان از بروز سکته قلبی جلوگیری کرد.

بيماري هاي قلبی و عروقی و سکته قلبی يكي از مهم ترين علل مرگ در كشور ايران است و بیش از يك سوم از كل مرگ ها (39 درصد) را شامل مي شود. بنابراين بکارگیری راه های جلوگیری از سکته قلبی، يك چالش جدي بهداشت و درمان كشور محسوب مي شود.

نتایج تحقیقات انجام شده در این زمینه، نشان می دهد فشار خون بالا يكي از عوامل خطر شايع در بروز سکته قلبی است. به همين دليل برنامه پيشگيري و كنترل فشارخون بالا به عنوان یکی از مهمترین راه های جلوگیری از سکته قلبی مطرح می گردد. بدین منظور لازم است تمامی افراد به ویژه پس از عبور از سن 20 سالگی، فشار خون خود را به طور مستمر کنترل نمایند. در صورت بروز علائم بالا رفتن فشار خون، باید حتماً به پزشک متخصص جهت کنترل این بیماری و جلوگیری از خطرات بعدی نظیر سکته و نارسایی های قلبی مراجعه شود.

«متخصص قلب مشهددکتر قلب مشهد»


    • پيشگيري از بيماري هاي قلبي عروقي و جلوگیری از بروز سکته قلبی در سطوح مختلف اعمال مي شود. انجام مداخلات و فعاليت هاي پيشگيرانه منجر به 20- 30 درصد کاهش در وقوع بيماري هاي عروقي قلبي و سکته قلبی و مرگ و مير و نيز افزايش کيفيت زندگي مي شود.
    • براي پيشگيري از عوامل خطر مذكور و بيماري هاي قلبي عروقي (ارتقاي سلامت جامعه) و كاهش بار بيماری ها، بايد راهبردهای مؤثر و قابل قبول به كارگرفته شود تا بتوان عوامل خطر اصلي و اساسي را كنترل نمود. مناسب ترين اقدامات در این زمینه دربرنامه هايی تجلی می يابد كه دركنار تمهيد و تأمين خدمات بهداشتي درماني، سطح دوم وسوم خدمات سلامت فد و خانواده به وضوح و با تمام توان مـــوجــود در راستاي «تغيير رفتارهای خطرساز» و «اصلاح شيوه های زندگی» گام بر می دارند.
    • جهت اصلاح سبک زندگی لازم است افراد برخی فعالیت ها را در برنامه روزانه خود قرار داده و برخی رژیم های غذایی را به عنوان راه های جلوگیری از بروز سکته قلبی رعایت نمایند. انجام ورزش های سبک و هوازی که موجب تقویت قلب می شوند نظیر دوچرخه سواری، شنا، پیاده روی و دیویدن به طور مستمر و منظم، عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی، مصرف پروتئین ها و ویتامین های لازم به مقدار کافی در هفته، مصرف حداقل یک بار ماهی در هفته، میزان کافی خواب و استراحت در طول روز، مصرف خوراکی های فیبردار به میزان لازم و … به عنوان برخی راه های جلوگیری از سکته قلبی شناخته می شوند.
  • بهترین متخصص قلب در مشهد


همچنین مطالعه کنید : اکو قلب جنین در مشهد؟دکتر احسان جمشیدیان پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

دکتر احسان جمشیدیان


مشاهده رزومه

بهترین دکتر قلب مشهد، دکتر قلب مشهد، دکتر افسانه محمدی دکتر قلب مشهد

متخصص قلب و عروق / فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی

دکتر افسانه محمدی


مشاهده رزومه

دکتر اسماعیل زاده صبور پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر اسماعیل زاده صبور


مشاهده رزومه

دکتر میلاد همتی، بهترین متخصص قلب در مشهد، متخصص قلب در مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر میلاد همتی


مشاهده رزومه


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *
در جریان قلب خود باش

ما پزشکیم, ما متخصصیم
آدرس : ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد 47 و 49شماره تماس: 31688-051‌کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کلینیک قلب نگار می‌باشد