Girl in a jacket

موربیدیته چیست؟

موربیدیته چیست؟

موربیدیته چیست؟

Morbidity-ghalb-negar.jpg

موربیدیته به عوارض و اختلالات غیرعمدی گفته می شود که به دلایل مختلف از جمله به دلیل اقدامات پزشکی ممکن است برای بیمار رخ دهد. همچنین موربیدیته گاهی به عنوان واحد اندازه گیری برای شیوع یک بیماری خاص در یک موقعیت جغرافیایی و در یک زمان مشخص نسبت به جمعیت منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.

بسیاری از بیماران با علائم مشخصی به مراکز پزشکی و بیمارستان ها مراجعه می کنند و با توجه به علائم مورد درمان قرار گرفته و وارد فرایند و مراحل درمان تحت نظر پزشک یا پزشکان متخصص می شوند. گاهی برخی علائم گمراه کننده ممکن است موجب برخی تشخیص های اشتباه یا بکارگیری روش های درمان ناصحیح گردد.

بکارگیری روش های درمان گاهی ممکن است بر اساس تشخیص نادرست ناشی از علائم گمراه کننده باشد و یا می تواند روش درمان با وجود تشخیص صحیح، روش مناسبی برای فرد مورد نظر با توجه به شرایط فردی وی نباشد. برخی افراد دارای بیماری های زمینه ای دیگری هستند که گاهی خود خبر دارند و پزشک متخصص را مطلع نمی سازند و گاهی خود نیز از وجود این بیماری ها بی خبر هستند.

بهترین متخصص واریس در مشهد

«متخصص قلب مشهددکتر قلب مشهد»


    • عدم اطلاع تیم درمان از شرایط قبلی و زمینه ای بیمار به طور دقیق یکی از عواملی است که می تواند به موربیدیته منجر گردد. موربیدیته، اختلالات و عوارضی است که در بیمار به دلیل اقدامات پزشکی یا به دلایل دیگر ممکن است در فرد بیمار ظاهر شود. این عوارض و اختلالات همان طور که گفته شد می تواند دلایل مختلف داشته باشد.
  • متخصص آریتمی قلب در مشهد

    • تشخیص نادرست، روش درمان نادرست، عدم اطلاع پزشک از بیماری های قبلی و زمینه ای بیمار و عدم اطلاع رسانی بیمار به پزشک، عدم اطلاع خود بیمار از وجود برخی بیماری های زمینه ای در وجود وی و نیز برخی اختلالات در فرایند درمان نظیر مشکلات سخت افزاری و … ممکن است منجر به موربیدیته و عوارض و اختلالاتی در مراحل اقدامات پزشکی بر روی بیمار گردد.
    • به منظور کاهش یا جلوگیری از موربیدیته در بیماران بستری به ویژه در میان بیماران قلبی که هر گونه اختلالی می تواند حیات بیمار را با خطر مواجه سازد، لازم است بیمار تمامی اطلاعات لازم در خصوص شرایط جسمانی و بیماری های قبلی و زمینه ای و عادات روزمره خود را به طور دقیق و صحیح در اختیار تیم پزشکی خود قرار دهد.
      همچنین تیم درمان لازم است پیش از هر گونه اقدام درمانی، تمامی مراحل لازم تشخیصی جهت تشخیص و تعیین دقیق وضعیت بیمار و بیماری های زمینه ای و قبلی وی را به طور دقیق انجام داده و مراحل و فرایند درمان را پس از طی این مراحل آغاز نمایند.

همچنین مطالعه کنید : اکو قلب جنین در مشهد؟دکتر احسان جمشیدیان پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

دکتر احسان جمشیدیان


مشاهده رزومه

بهترین دکتر قلب مشهد، دکتر قلب مشهد، دکتر افسانه محمدی دکتر قلب مشهد

متخصص قلب و عروق / فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی

دکتر افسانه محمدی


مشاهده رزومه

دکتر اسماعیل زاده صبور پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر اسماعیل زاده صبور


مشاهده رزومه

دکتر میلاد همتی، بهترین متخصص قلب در مشهد، متخصص قلب در مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر میلاد همتی


مشاهده رزومه


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *
در جریان قلب خود باش

ما پزشکیم, ما متخصصیم
آدرس : ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد 47 و 49شماره تماس: 31688-051‌کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کلینیک قلب نگار می‌باشد