Girl in a jacket

علائم رد کردن سکته قلبی چیست؟

علائم رد کردن سکته قلبی چیست؟

علائم رد کردن سکته قلبی چیست؟

heart-attack-ghalb-negar.jpg

علائم رد کردن سکته قلبی در افرادی که دچار سکته قلبی شده و آن را به اصطلاح رد می کنند، علائمی نظیر درد قفسه سینه، احساس سرگیجه، احساس تهوع، سوزش و درد معده، درد قسمت لال و سمت چپ بدن و تعریق زیاد و سرد و گاهی نیز سرفه و خس خس سینه است.


علائم سکته قلبی معمولاً بطور ناگهانی ظاهر می شوند. از جمله علائم سکته قلبی که در میان بیماران بسیار رایج بوده و بارها مشاهده شده است، موارد زیر هستند.

  • بروز درد شدید در وسط قفسه سینه. این درد در ناحیه قفسه سینه ممکن است به نواحی اطراف سینه نیز سرایت کند. ممکن است این درد به طرف گردن و به دست ها نیز انتشار پیدا کند. به ویژه احساس درد در ناحیه دست چپ بسیار متداول است.
  • یکی دیگر از علائم سکته قلبی، رنگ پریدگی است. معمولاً پیش از بروز حمله قلبی، بیمار دچار ضعف شده و در چهره او رنگ پریدگی کاملاً مشهود است. دلیل این رنگ پریدگی، عدم خون رسانی کافی و سالم قلب است.
  • عرق ریزی شدید از دیگر علائم سکته قلبی است. بیمار پیش از سکته قلبی، غالباً دچار احساس شدید گرما و عرق ریزی غیر طبیعی می شوند. دلیل این عرق ریزی، تأثیر عدم خون رسانی کافی قلب بر تنفس بیمار است.
  • یکی از مهم ترین و متداول ترین علائم سکته قلبی، تنگی نفس است. غالباً افراد پیش از حمله قلبی، در تنفس دچار مشکل می شوند. در این حالت، معمولاً نفس ها کوتاه و بسیار سنگین می شوند. همچنین تعداد نفس های فرد بسیار کاهش می یابد. این اتفاق، همانطور که گفته شد خود اثرات دیگری نیز بر بیمار خواهد گذاشت. ازجمله این اثرات، احساس گرمای شدید و عرق ریزی غیر عادی است.
  • احساس حالت تهوع شدید از دیگر علائم سکته قلبی در بیماران است. این حالت تهوع گاهی ممکن است به استفراغ نیز منجر شود. حالت تهوع به عنوان یکی از علائم، معمولاً در کنار برخی علائم دیگر مشاهده می شود. لذا بروز حالت تهوع به تنهایی نباید افراد را دچار نگرانی شدید کند. در صورت بروز حالت تهوع، فرد باید سایر علائم خود را سریعاً بررسی کند.
  • از دیگر علائم رد کردن سکته قلبی که در برخی افراد ظاهر می شود، اضطراب و بی قراری است. گاهی اوقات افراد پیش از وقوع یک سکته قلبی، دچار بی قراری اضطراب شدید می شوند که گاهی منجر تعرق شدد فرد نیز می گردد. این علامت، غالباً در کنار علائم دیگری نظیر درد قفسه سینه مشاهده می شود.

«متخصص قلب مشهددکتر قلب مشهد»

 


همچنین مطالعه کنید : علائم سکته قلبی خاموش چیست ؟؟

    • اگر فردی به علائم فوق دچار شده است، باید همیشه فرض را بر این بگذارد که یک سکته قلبی برای وی رخ داده یا سک سکته قلبی را رد کرده است. لذا باید سریعاً خود را به بیمارستان برساند. هیچ گاه در خبر کردن اورژانس و آمبولانس نباید تأخیر ایجاد شود و فرد نباید منتظر علائم بعدی و بیشتر بماند. یک آمبولانس مجهز، مناسب ترین وسیله برای انتقال بیمار به بیمارستان خواهد بود. زیرا نجات بیمار پس از سکته قلبی ممکن است در همان آمبولانس آغاز شود.دکتر احسان جمشیدیان پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

دکتر احسان جمشیدیان


مشاهده رزومه

بهترین دکتر قلب مشهد، دکتر قلب مشهد، دکتر افسانه محمدی دکتر قلب مشهد

متخصص قلب و عروق / فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی

دکتر افسانه محمدی


مشاهده رزومه

دکتر اسماعیل زاده صبور پزشک متخصص قلب در مشهد، پزشک متخصص قلب در مشهد، بهترین پزشک متخصص قلب در مشهد، کلینیک تخصصی قلب نگار مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر اسماعیل زاده صبور


مشاهده رزومه

دکتر میلاد همتی، بهترین متخصص قلب در مشهد، متخصص قلب در مشهد

متخصص قلب و عروق

دکتر میلاد همتی


مشاهده رزومهپاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *
در جریان قلب خود باش

ما پزشکیم, ما متخصصیم
آدرس : ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد 47 و 49شماره تماس: 31688-051‌کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کلینیک قلب نگار می‌باشد